Tarbimislaen

Tarbimislaen on laenuliik mille sihtotstarvet pole määratletud ning mida pakub peaaegu iga laenufirma. Tarbimislaen on tagatiseta väikelaen, mille summad algavad mõnesajast eurost ning ulatuvad kuni paarikümne tuhande euroni.

kodulaenu refinantseerimine

Erinevaid laene nagu autolaen või kinnisvaralaen ei loeta tarbimislaenudeks, kuna need vajavad tagatist ning selliste laenude puhul on seatud kindel sihtotstarve. Oma olemuselt on tarbimislaen sama mis väikelaen, ehk laen mida võite kasutada ükskõikmilliseks otstarbeks.

Miks tarbimislaenu taotleda?

Kuigi, võite arvata et kõik läheb elus hästi, võib elus alati ette tulla midagi ootamatut. Seepärast ongi tarbimislaenud Eestis niivõrd populaarsed, kuna aitavad inimestel toime tulla ootamatute tarbimiskulude- või väljaminekutega. Olgu tegu autoremondiga või teil on lihtsalt vaja veidi lisaraha, et elada järgmise palgapäevani, tarbimislaen võib olla mõistlik valik.

Tarbimis- ja kiirlaenud ongi sellisteks hetkedeks loodud, et saada vajaolev raha kiirelt kontole, ilma suurema paberimäärimiseta. Tarbimislaenu saate taotleda läbi interneti ning enamus juhtudelraha oma kontole isegi ilma kodust lahkumata.

Kuidas toimub tarbimislaenu taotlemine?

Enamjaolt on tarbimislaenude taotlemisprotsess lihtne ja kiire. Laenutaotlusele vastuse saamine võtab aega kuni mõnikümmend minutit ning taotluses peate andma oma kontaktandmed ning tõestama sissetuleku olemasolu näiteks pangaväljavõtte näol.

Kui te soovite tarbimislaenu taotleda, peaksite olema vähemalt 21-aastane ning teil peaks olema püsiv igakuine sissetulek. Tarbimislaenu väljastatakse tavaliselt tagasimakseperioodiga alates 6 kuud kuni 10 aastat. Tarbimislaenu võite saada laenuintressiga isegi 6-10 protsenti, mis on tunduvalt odavam kui enamus kiirlaenude puhul.

Kuidas leida parim tarbimislaen?

Kui olete otsimas parimat tarbimislaenu pakkumist, selgitage täpselt välja, kui palju te lisaraha vajate. Kas vajate pigem 500 või 1000 eurot, või hoopis 15 000 eurot? Kui te olete vajamineva laenusumma välja selgitanud, tutvuge, millised laenuandjad sellises summas laenu pakuvad. Tarbimislaene pakuvad nii suurpangad, kui laenufirmad - ehk turul on väga palju pakkujaid. Teatavasti, saate enamikel juhtudel taotleda laenu läbi interneti ning tänu sellele võtta mitmeid erinevaid pakkumisi, et neid omavahel võrrelda, leidmaks just teile sobivaima laenupakkumise.

Mida jälgida tarbimislaenu valides?

Kindlasti tasub vaadata milline on laenuintress, ehk kui kõrge on intressimäär ning kas intress on personaalne, või fikseeritud. Lisaks, kas laenu sõlmimisel on lepingutasu ning kui suur see on. Mitte vähemtähtis on vaadata, milline on krediidi kulukuse määr (KKM võtab arvesse nii intressi, kui laenuga kaasnevaid kulutusi ning seda arvestatakse protsentides) ning erinevad laenule lisanduvad lisatasud (kui neid on).